Bilişim Hukuku

İnternette artık bir çok konuda hukuki ihtilaflar bulunmakta ve buna karşın yasal zeminde de savunma hakkınız bulunmaktadır.Bunun için hizmet veren büromuz sizler için şunları yapmaktadır.

  • Olumsuz İçerik & Haber Kaldırma

şahsınıza veya markanıza yapılan veya yapılacak olan iftiraları, olumsuz içerikleri, yanlış bilgi ve haberlerin tespitini sağlayarak online ortamdan en hızlı şekilde kaldırılmasını sağlar.

Hakkınızda yalan ve doğru olmayan haberler mi var ?

Yanlış haber ve karalamalarla şirketinizin itibarı mı zedeleniyor ?

Sosyal medya hesaplarınızdan biri mi çalındı ?

Logonuzu izinsiz kullanan siteler mi var ?

Telif hakkımı ihlal eden içerikleri nasıl kaldırabilirim ?

Bu gibi durumlarda bilişim hukuku alanındaki bilgi ve tecrübesi ile hukuka uygunluğu denetlenerek itibarınızı zedeleyecek olan içerikleriniz tespit edilir ve yasal yollarla kaldırılır. İlgili içerikler sadece bulunduğu linkten değil arama motorlarından da en hızlı şekilde kaldırılır ve aynı durumun yaşanmaması için takibini sürekli yapar.

  • Fikri Mülkiyet ve Telif Koruması

Telife konu olan eserlerinizi internet ortamında izinsiz yayımlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının engellenmesini, içeriğin kalıcı olarak kaldırılmasını, lisanssız ürün kullanma kısmında hukuki süreçlerin başlatılmasını ve takip edilmesini sizin adınıza yapmaktadır.

Her türlü film, dizi ve müzik içeriğinizin youtube ve diğer paylaşım sitelerinde hukuka aykırı bir şekilde “korsan” paylaşımlarının önüne geçiyor ve gerekiyorsa yasal işlem süreciyle kaldırıyoruz.

Eser sahibinin maddi kaybını önlüyor ve dijital ortamı yeni bir satış ve gelir kanalına dönüştürüyoruz.

  • Alan Adı İhlalleri 

Domain Name (alan adı ve alt alan adı) ihlallerini takip ederek gerekli kaldırtma işlemlerinizi şirketiniz adına yapmaktadır. Markanızın arama motorlarında doğru sonuçlar vermesini sağlamak için markanızla ilgili ihlal edilen domain adresleri tespit edilerek kaldırılmasını sağlıyoruz.
Markanızı ve isminizi içeren alan adlarının yayınını durduruyor ve uluslararası tahkim işlemlerini sonuçlandırarak alan adlarının size iadesini sağlıyoruz.

  • Kişisel Bilgi Koruma

    Sizin ya da şirketinizin adına açılmış sahte Facebook ve Twitter hesaplarının kapatılmasını sağlayabiliriz.

    Sosyal medyada hakkınızdaki kötü içerikler, Tweet’ler ve fotoğrafların kaldırılmasını sağlayabiliriz.

    Youtube’da yayınlanan,sizin ya da şirketinizle ilgili kişisel haklarınızı ihlal eden, şirketinizi küçük düşürücü ya da tehdit, taciz, şantaj içerikli videoları hemen kaldırabiliriz.